Úvod Corvo

Corvo

Obecně o Corvo

Corvo je přezdívaný ostrovem havranů a představuje nejmenší ostrůvek Azor. Leží nejseverněji, a to v Makronésii. Žije zde kolem 450 obyvatel. Historie osídlení jde přibližně do minulosti 2 000 let. První průzkumy spadají do konce 13. století.
Nachází se dvě hodiny plavby od další Azorského ostrova, kterým je Flores. Nenajdete tu žádnou krytou zátoku, a proto zde dříve bylo lodní spojení v zimě nemožné.
Ostrov vznikl 5 km od vulkánu Monte Gorde. Ten se zde objevil cca před 730 000 roky. V minulosti došlo ke zhroucení kráteru. Ostrov je vlastně vrcholem podmořské sopky.
Nejvyšším bodem ostrova je Morro dos Homens. Sahá do výšky 718 m n. m.
Centrem ostrova je Vila do Corvo. Je to místo, kde je více obytných domů a obchodních firem. Vila do Corvo najdeme na jižní třetině ostrova. Na jihu ostrova se nachází letiště.

Zajímavá místa

• Vila Nova do Corvo: Je nejnavštěvovanějším místem turistů. Prohlédnout si tu můžete kostel Nossa Senhora dos Mlagres. Zajímavé jsou i zdejší úzké uličky dlážděné oblázky.
• Monte Grosso: Představuje nejvyšší bod ostrova. Můžete si sem udělat výlet. Odměnou vám bude nádherný výhled na jezero Caldeirao.
• Morro do Pao de Acucar: Z tohoto místa budete mít moc pěkný výhled na celý ostrov, zvlášť bude-li jasno. Nezapomeňte si na tento výlet vzít fotoaparát. Pořídíte si nádherné fotografie.
• Caldeirao: Jde o jezero, které vzniklo ze zdejšího velkého kráteru. V jezeru jsou malé ostrůvky. Zajímavostí je, že jeho forma je podobná seskupení celých Azorských ostrovů.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty