Úvod Flores

Flores

Obecně o Flores

Ostrov Flores rozkládá na ploše 143 km2 a žije zde 4 300 obyvatel. Největší vrchol ostrova sahá do výšky 914 metrů.
Název ostrova si můžeme přeložit jako Ostrov květin. Jde o nejzápadnější výběžek Evropy. Je zde divoká vegetace, které se daří díky zdejším četným srážkám. Deštivých dnů je to až 300 za rok. Nežije zde příliš obyvatel.
Povrch ostrova je členitý a jsou tu zatopené krátery. Díky velkému množství vody, zde fungují kamenné vodní mlýny.
Ostrov je charakteristický ostře řezanými zátokami a pěknými vesničkami, které najdete na vysokých útesech.
Ostrov se také někdy přezdívá jako „Atlantická zahrada“ či „Azorské Švýcarsko“. I tyto přezdívky si ostrov získal podle mnoha květin, které tu najdeme. Ostrov dokonce získal ocenění „největší přírodní rezervace primitivní flóry“.
Ostrov si oblíbí především příznivci windsurfingu, veslování či plachtění. Oblíbenou zdejší činností je i rybaření, projížďky lodí a pozorování delfínů a velryb.

Zajímavá místa

A jaká zajímavá místa stojí za pozornost na ostrově? Jsou jimi:
• Santa Cruz a Lajes: Jde o dvě hlavní centra ostrova.
• Rocha dos Bordoes: Můžete si tu prohlédnout ztuhlou lávu, které vytvořila zajímavý pahorek. Velký význam má především pro geologické studie.
• Morro Alto: Jde o nejvyšší horu ostrova. Rozhodně stojí za výlet. Prohlédnete si odtud okolní krajinu tvořenou jezery, údolími a říčkami. Dohlédnete odtud i na Ponta Delgada, Fajá Grande atd.
• A gruta dos Enxaréus: Jde o jeskyni, kterou najdete na východním břehu ostrova. Její délka je 50 metrů a šířka 25 metrů.
• Ilheu do Monchique: Představuje nejzápadnější bod ostrova. Jde o malý ostrůvek.
• Pedras do Frade e da Feira: Jde o zajímavé kamenné útvary, které vznikly působením eroze. Připomínají mnicha a řeholnici. Od toho také vznikl její název. Nachází se tu také Jeskyně kouhouta. Útvary mají zajímavou geologickou strukturu.
• Cascatas: Jde o oblast, která se nachází mezi Fajazinha a POnta da Faja. Vyvěrá tu 20 pramenů.
• Sete Lagoa: Představuje oblast, která se nachází v centrální části ostrova. Je tu sedm jezer, které vytváří nádhernou krajinou. Jde o jezera: Funda das Lajes, Comprida, Lomba, Rasa, Seca, Branca, a Lagoa Funda.

Možnosti ubytování

A jaké zvolit ubytování na ostrově Flores? Oblíbenými možnostmi jsou:
• Finca Aldeia da Cuada: Nepodává se tu jídlo. Jde o skromnější ubytování. Máte tu však k dispozici prostor na grilování.
• Hotel Ocidental: Dvouhvězdičkový hotel najdete v severní části Vila de Santa Cruz. To je asi 500 metrů od letiště a centra vesnice. Hotel má strategickou polohu, díky které se rychle dostanete do oblasti přírodních lávových jezírek. Z hotelu máte pěkný výhled na oceán.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty