Úvod Graciosa

Graciosa

Obecně o Graciosa

Graciosa představuje ostrov, který se rozkládá na ploše 61 km2. Žije zde 5 200 obyvatel a nejvyšší bodu tu je ve výšce 398 metrů.
Název ostrova je vyjádřením krásy zdejšího nejvýznamnějšího města Santa Cruz. Ostrov vyniká svou malebností. Prohlédnete si tu pěknou přírodu, kukuřičná políčka, rozkvetlé vesnice a větrné mlýny v holandském stylu.
Graciosa představuje nejsevernější ostrov centrální skupiny ostrovů. Hlavním správním střediskem ostrova je městečko Santa Cruz da Graciosa.
Ostrov je pokrytý pastvinami, lesy a vinohrady a najdete tu vesnice s pěknými malebnými domy. Celkově tu vládne příjemná atmosféra. Může se vám tu také stát, že se zúčastníte nějakého pěkného karnevalu.
Na ostrově se produkuje mléko, sýr, hovězí maso a víno. Především sýr a víno jsou vynikající, takže neváhejte a ochutnejte.

Zajímavá místa

A kam se na ostrově vydat na výlet? Pojďme si dát několik tipů:
• Monte Nossa Senhora da Ajuda: Na této hoře můžete navštívit tři poustevničky, které jsou zasvěcené Panně Marii Pomocnici, Salvátorovi a sv. Janovi. Hora je nad městem Santa Cruz, takže z ní budete mít na město krásný výhled.
• Moinhos de Vento: Velmi zajímavě vypadají tyto starodávné větrné mlýny. Jsou rozeseté po celém ostrově.
• Ilhéu da Baleia: Jde o zajímavý a malinký ostrůvek ležící u Graciosy. Jeho tvar připomíná velrybu.
• Termas do Carapacho: Co takhle si dopřát lázně? Navštivte horká vřídla těchto lázní, která se nachází na jižním cípu ostrova. Nejenže si tu návštěvníci pěkně odpočinou, ale lázně mají především pozitivní vliv na lidské zdraví. Pomáhají při různých onemocnění, např. revma či kožní problémy.
• Santa Cruz da Graciosa: Představuje půvabné městečku, ve kterém si můžete prohlédnout pěkné rybářské domky, kostely i noblesní domy. Zajímavá bude návštěva v etnografickém muzeu. Můžete si v něm prohlédnout různé nástroje, oblečení a keramiku. Muzeum má pobočku v přístavu, kde se můžete seznámit s lovem velryb. Prohlédněte si tu pěkné náměstí a romantické starobylé uličky.
• Furna de Enxofre: Jde o vulkán, který je v hloubce 100 metrů. Můžete si tu prohlédnout místo pod vulkanickou klenbou. Je tu jezírko o průměru 130 metrů. Jeho hloubka je 100 metrů. V jezírku je teplá voda se sirným pachem.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty