Úvod Pico

Pico

Obecně o Pico

Pico představuje ostrov, který se rozkládá na ploše 447 km2 a žije zde 15 300 obyvatel. Jde o druhý největší ostrov Azorského souostroví. Leží 17 km jižně od Sao Jorge a 6 km od Faial.
Jeho nejvyšším bod dosahuje nadmořské výšky 2 351 m n. m.
Ostrov je podlouhlý a představuje sopku, nad kterou se tyčí vulkán Pico. Jde o nejvyšší horu Portugalska. Naposledy byla sopka aktivní v roce 1963. Ještě dnes tu můžete pozorovat cesty, kudy tekla láva.
Z ostrova se dobře sledují velryby a delfíny. Dříve se tu velryby lovily. Na ostrově si také pochutnáte na výborném víně.

Zajímavá místa na ostrově

Významnými městy ostrova je Madalena, Sao Roque do Pico a Lajes Do Pico. Z památek si na ostrově můžete prohlédnout především kostely a zajímavé jsou tu i vinařské oblasti. Ty jsou zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nejznámější a nejlepší vinařskou oblastí je Vinho do Pico.

• Pico: Máte rádi túry a turistické výzvy? Můžete vystoupat na sopku Pico. Zabere vám to zhruba tři hodiny. Oblíbené jsou především noční výstupy, které vám umožní pozorovat z kráteru svítání. Jde o nádherný zážitek. Výstup je pro zdatnější turisty. Je poměrně náročný. Vrchol hory bývá od prosince do dubna zasněžený.
• S. Roque do Pico: Najdete tu kostely z 18. století. Jsou jimi S.Roque a S. Pedro Alcântara.
• Lajes do Pico: V tomto městě najdete muzeum velrybářství
• Madalana: Můžete si tu prohlédnout muzeum vína a kostel ze 17. století.
• Areia Lara: Najdete tu nádherná sídla ve vinicích.

Z dalších zajímavých míst si jmenujme Calheta de Nesquim, Santo Amaro, S. Caetano, lesopark Piedade, Santa Luzia, Candelária, atd.

Možnosti ubytování

A jaké možnosti ubytování máte na ostrově Pico. Z konkrétních ubytování si jmenujme:
• Hotel Aldeia da Fonte: Byl postavený jako Eko hotel. Jde o čtyřhvězdičkový hotel, který najdete přímo pod vulkánem Pico.
• Hotel Lodge Espaco Thalassa: Je to dvouhvězdičkový hotel vhodný pro nenáročné klienty. Najdete ho v malém městečku Lajes do Pico. V blízkosti hotelu je základna pro pozorování velryb a delfínů


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty