Úvod São Miguel

São Miguel

Obecně o Sao Miguel

Představuje největší ostrov Azorských ostrovů. Rozkládá se na ploše 747 km2 a i žije zde 125 900 obyvatel. Nejvyšší bod se tyčí do nadmořské výšky 1 080 metrů. Povrch je tu hornatý.
Ostrov má dvě přezdívky - Zelený (podle zdejší vegetace) a Azorské Japonsko. Najdete tu totiž moderní a zajímavé stavby. Na druhou stranu se tu setkáte i s koňskými potahy. Je to zvláštní ostrov plný kontrastů.
Čím si ale můžete být jisti, že je připravený na turistický ruch. Uchvátí vás tu především nádherná krajina, malebné pláže a záhony hortenzií. Lidé se tu kromě turistického ruchu živí pěstováním ananasu, vína, cukrové řepy, citrusu. Představuje také jediné místo v Evropě, na kterém se pěstuje čaj.

Zajímavá místa na ostrově

Nejvíce obyvatel žije v hlavním městě Ponta Delgada. Do toho města zamiřte, pokud si chcete prohlédnout zdejší koloniální architekturu.
Prohlédnete si tu různé církevní stavby, ale také honosné domy zdejších obchodníků.
A co ještě můžete vidět a prožít na tomto ostrově? Najdete tu největší ananasovou pláž na celých Azorech. Také tu je možné podnikat různě náročné horské túry a určitě byste si neměli nechat ujít jezero Lagoa do Fogo - Ohnivá laguna. Najdete tu i termální prameny a jezírka. Výlet si také můžete udělat k největšímu sopečnému kráteru na celém souostroví. Je jím Caldeira das Sete Cidades. Má průměr 12 kilometrů.

Možnosti ubytování

A kde složit hlavu na ostrově Sao Miguel? Na ostrově se můžete ubytovat např. v těchto hotelech:
• Hotel Bahia Palace: Chcete-li bydlet ve čtyřhvězdičkovém hotelu s balkónem s výhledem na oceán a mnohými dalšími službami a luxusem, zvolte tento hotel.
• Hotel Caloura: Jde o luxusní čtyřhvězdičkový hotel.
• Hotel Canadiano: Tento čtyřhvězdičkový hotel najdete nedaleko muzea Carlos Machado. Kousek odtud je také zahrada José do Canto a Brána města.
• Hotel Holiday Inn: Je to čtyřhvězdičkový hotel pro velmi náročné klienty. Hodí se i na pořádání různých pracovních setkání. Leží v centru Ponta Delgada, zhruba pět minut chůze od přístavu. Nedaleko se také nachází letiště. Nejbližší pláž je vzdálená šest kilometrů od hotelu.
• Hotel Marino Atlanctico: Představuje komfortní čtyřhvězdičkový hotel.
• Hotel Royal Garden: Čtyřhvězdičkový hotel je plně vybavený. Potěší vás i jeho strategická poloha. Nachází se v hlavním městě Ponta Delgada, a to konkrétně ve staré městské části asi 250 metrů od komerční zóny.
• Hotel Talisman: Tento tříhvězdičkový hotel najdete přímo v historickém centru města. Okolí je velmi pěkné. Můžete si prohlédnout mnohé architektonické paláce.
• Hotel Terra Nostra Garden: Máte-li rádi přírodu, bydlení v tomto hotelu se vám bude zamlouvat. Hotel se nachází v údolí Furnas. Všude kolem jsou nádherné přírodní scenérie.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty