Úvod Santa Maria

Santa Maria

Obecně o Santa Maria

Santa Maria představuje ostrov, který se rozkládá na ploše 97 km2. Žije tu 5 900 obyvatel a nejvyšší bod sahá do výšky 590 metrů.
I když i tento ostrov má co nabídnout, patří mezi nejméně navštěvované Azorské ostrovy. Jsou tu pěkné pláže, příhodné podnebí a tradiční domky. Za druhé světové války tu bylo americké letiště.
Ostrov je nejblíže Evropě a je tu nejtepleji. Jsou tu vápencové půdy, na kterých se do 19. století pěstovaly barvířské rostliny pro vlámské barvírny.
Místo je ideální pro vodní sporty. Určitě se vám tu budou zamlouvat pěkné písčité pláže.
Na ostrově se také vyrábí keramika, a to z jílovité půdy, která tu vznikla působením vulkanické činnosti. Má červené zbarvení. Pro výstavbu domů tu pro změnu byl využívaný bílý vápencový kámen.

Zajímavá místa

A které zajímavá místa můžete na ostrově navštívit? Jsou jimi:
• Vila do Porto: Město se nachází na zajímavě tvarované čedičové plošině. Najdete tu klášter Santo António, který pochází z 16. století. Dnes v něm sídlí veřejná knihovna.
• Zátoka Sao Lourenco: Jde o velmi pěkné místo, které je tvořené kráterem zčásti zatopeným mořem. Stráně této oblasti jsou porostlé vinicemi. Je tu malá útulná pláž, která vám nabídne příjemné soukromí.
• Maia: Představuje malou vesničku na jihovýchodním pobřeží. Můžete se tu vykoupat v přírodním jezírku. Určitě navštivte maják Farol da Maia. Jde o zajímavou stavbu a navíc vám nabízí pěkné výhledy.
• Anjos: Představuje malou vísku na severozápadním výběžku. Je tu přírodní jezírko a malý rybářský přístav. Místo je známé mimo jiné tím, že se tu při své plavbě z Ameriky zastavil Kryštof Kolumbus.

Mnoho pěkných osídlení najdete také v místech Praia, Santo Espírito, Lourenco, S. Pedro atd.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty