Úvod Terceira

Terceira

Obecně o Terceiře

Terceira představuje významný Azorský ostrov, který se rozkládá na ploše 402 km2. Nachází se uprostřed souostroví. Žije zde 55 700 obyvatel. Nejvyšší bod ostrova sahá do výšky 1 023 m n. m.
Název „Terceira“ znamená „Třetí“. Ostrov byl totiž objevený jako třetí. Nenajdete tu tolik přírodních zajímavostí jako na jiných ostrovech, ale za to je tu mnoho architektonických památek. Budete-li na ostrově, setkáte se tu i s mnohými tradicemi a svátky.
Z hospodářství tu od začátku převažovalo pěstování obilnin a barvířských rostlin. Později se začala oblast orientovat na turistický ruch.
V 16. století byl ostrov dočasně pod španělskou nadvládou.
Terceira je také významným centrem kultu Ducha svatého, který je rozšířen po celých Azorách. Proto také najdete téměř v každé vesnici kapli. Většinou byly postavené v 19. století. V rámci tohoto kultu se pořádají mnohé slavnosti s charitativním posláním. Někdy se pojí s vesnickou koridou. Se skutečnými koridami se můžete setkat v arénách hlavního města.

Zajímavá místa na Terceiře

Na Terceiře najdete především dvě místa, které stojí za návštěvu. Jsou jimi:
• Angra do Heroismo: Jde o přístav, který najdete v nejkrásnější zátoce, která je na ostrově. Nad touto zátokou se tyčí hora Monte Branśil. Určitě vás zaujme i místní architektura. Najdete v ní prvky portugalské, brazilské, anglické, ale i americké. Na architektuře ostrovu se nemile podepsalo zemětřesení, které zde bylo roku 1980. Zničilo velkou část města. Naštěstí byly provedené akce v rámci UNESCO, takže se i dnes můžete těšit s pěkné architektury města. A jaké konkrétní památky můžete na Angra do Heroismo vidět? Za pozornost stojí zdejší katedrála z 16. století. Sídlí v ní azorské biskupství. Pozornost si zaslouží i bývalý klášter Sao Francisco. V současné době je v něm muzeum. Prohlédnete si v něm sbírku zbraní, porcelánu, nábytku, keramiky atd.
• Biscoitos: Představuje vychladlou vrstvu lávy. V lávových polích se vytvořila velmi zajímavá přírodní jezírka, která jsou v letním období cílem turistů. Prohlédnout si můžete i zdejší muzeum vína.

Možnosti ubytování

A kde se ubytovat, budete-li se nacházet na ostrově? Z hotelů na ostrově Terceira si jmenujme např.:
• Hotel Angra Gardens: Jde o tříhvězdičkový hotel, který vás potěší svou polohou. Nachází se přímo na hlavním historickém náměstí. Kromě pěkných architektonických památek se tu můžete kochat i krásnými zahradami.
• Hotel do Caracol: Tento čtyřhvězdičkový hotel byl otevřený roku 2002. Najdete ho v západní části města Angra do Heroísmo. Nachází se na seznamu kulturního světového dědictví UNESCO.
• Hotel Terceira Mar: Představuje čtyřhvězdičkový hotel, který vám nabízí mnoho luxusu. Nachází se na pláži Fenal. Jde o největší hotel na Azorském souostroví.
• Quinta da Nasce Aqua: Tento hotel si zamilují především milovníci golfu a přírody. Hotýlek je obklopený rozkvetlými zahradami. Najdete tu mnoho vzácných rostlin. Hotel má vysoký standard kvality.
• Quinta de Nossa Senhora das Merces: Čtyřhvězdičkový hotel je vhodný pro velmi náročné klienty. Leží ve vzdálenosti od letiště 22 km a nachází se kousek od golfového hřiště. Sídlo pochází z 19. století a je obklopené nádhernou přírodou.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty