Úvod Turistický ruch na Azorech

Turistický ruch na Azorech

Azory představují významnou turistickou oblast. Turistický ruch zde má stále větší význam, což je způsobené atraktivní krajinou a suchým klimatem umožňující prožít zde příjemnou dovolenu u moře.

Co zažijete na ostrově

Azorské ostrovy jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí strávit poklidnou dovolenou. I když jsou Azory velmi oblíbenou destinací, stále si tu můžete užít klidu a pohody. Pláže nejsou přeplněné, a tak si tu budete vychutnávat příjemnou dovolenou na plážích, které jsou tu převážně kamenité. Většinou se nacházejí na útesech.
Na Azorských ostrovech je nádherná vegetace, která vás určitě uchvátí. Můžete tu sledovat nádhernou faunu a flóru a podnikat mnoho zajímavých výletů do přírody i za archeologickými památkami.
Neměli byst si nechat ujít zdejší parky a místa s nádhernými výhledy. Jsou tu především zajímavá jezera a sopečné krátery. Dále se tu můžete kochat jeskyněmi, vroucími prameny a gejzíry, atd. Vláda se stará o ochranu ekosystému velmi pečlivě.
Obrovským zážitkem, který byste si neměli nechat ujít, je zdejší pozorování velryb a delfínů. Výhodou je, že je zde uvidíte v jejich přirozeném prostředí. Máte-li zájem o jejich pozorování, vyhledejte na ostrově odborníky.
A jakým činnostem se ještě můžete na ostrovech věnovat? Oblíbené jsou plavky lodí, plavby na kajaku, trekking, jízda na koni, cyklistika, horolezectví, potápění, ale najdete tu i golfová hřiště, a to na ostrovech Sao Miguel a Terciera. Golfová hřiště jsou v pěkném přírodním prostředí.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Azorské ostrovy
Kontakty